Baldai svetainei: kaip juos derinti?

Svetainė – itin svarbi namų erdvė, kurią dažnai vadiname svečių arba laisvalaikio zona. Čia vyksta draugų ir artimųjų susibūrimai, žmonės gali atsipalaiduoti ir jaukiai leisti laiką po ilgos darbo dienos. Kadangi tai ne tokia privati erdvė kaip miegamasis, svetainė turi atspindėti jūsų asmeninį skonį bei kuriamą namų atmosferą. Tai padaryti padeda tinkamai atrinkti ir tarpusavyje suderinti baldai svetainei. Kaip suderinti spalvas ir kitus svarbius akcentus, pataria „Mano baldita“ baldai specialistai.

Pirmasis žingsnis – spalvų derinimas

Kad kambaryje vyrautų harmonija ir viskas atrodytų savo vietoje, baldai svetainei turi būti derinami pagal spalvas. Daugelio žmonių daroma klaida yra ta, kad jie remiasi patinka nepatinka arba gražu negražu principu, prieš tai neapgalvoję, ar šie baldai tiks prie jų apdailos. Tinkamai derinti spalvas padės keletas auksinių taisyklių.

  • Jei norite vizualiai padidinti patalpas, rinkitės šviesius, nepretenzingus baldus, kurie neapkraus aplinkos ir sudarys modernaus kambario įspūdį.

  • Jei norite paįvairinti interjerą ir suteikti jam ryškumo, nebūtina pirkti spalvotų ar raštais išmargintų baldų. „Mano baldita“ baldai specialistai pataria varijuoti spalvingomis detalėmis, pavyzdžiui, pagalvėlėmis, užtiesalais, kilimais ir pan. Išskirtinumo suteiks ir vienas nedidelis unikalus baldas – tai gali būti toršeras, fotelis arba įmantrus kavos staliukas.

  • Nepamirškite 60 / 30 / 10 taisyklės. Tai reiškia, kad 60 proc. baldų svetainei turi derintis prie sienų ir grindų atspalvių, 30 proc. skirta nedideliems baldams ar tekstilei, kuri gali kiek skirtis ir įnešti dinamikos, o 10 proc. palieka visišką laisvę jūsų fantazijai ir skoniui – galite varijuoti tekstūromis, medžiagomis, spalvomis ir stiliais. Tam geriausiai tinka meno dirbiniai, skulptūrėlės, dekoras ir kitos mažesnės interjero detalės.

Dydis ir vieta

Derinant baldus taip pat būtina atsižvelgti į jų vietą erdvėje ir dydį. Ne visuomet norai atitinka realias galimybes, tad jei jums svarbu, kad baldai svetainei neužgožtų viso interjero, detaliai išsianalizuokite kambario planą ir išsimatuokite, kokio dydžio baldai bus tinkami. Dažnai užsukus į baldų parduotuvę ar juos perkant internetu, vizualiai gaminiai atrodo visiškai kitaip nei jūsų namuose, todėl turite būti atidūs ir baldus rinktis iš anksto numatę jų vietą patalpoje bei tikslius išmatavimus.