Pažeistus dantų audinius gali padėti atstatyti dantų protezavimas, ir šiandien tokios procedūros galimybių yra tikrai nemažai. Natūralu, kad pacientai neretai kelia klausimą, kokie dantų protezai gali būti geriausiu pasirinkimu, kaip yra atliekamas dantų protezavimas, kiek tai gali kainuoti, ir t.t. Taigi, ką svarbiausia žinoti apie šią odontologinę procedūrą?

Estetiniai sprendimai

Tuo atveju, jei norima pagražinti priekinius dantis, galima pasirinkti odontologijos klinikose siūlomus estetinius sprendimus. Pavyzdžiui, gali būti pasirenkamos dantų laminatės arba estetinis dantų protezavimas. Abi šios galimybės gali padėti maskuoti dantų spalvos pokyčius, padeda estetiškiau taisyti įvairius dantų pažeidimus, ir t.t.

Išimami dantų protezai

Kai siekiama, kad dantų protezavimas būtų kiek įmanoma pigesnis, gali būti pasirenkami išimami dantų protezai. Jei burnoje trūksta vieno ar kelių dantų, tokiu atveju galima rinktis lanko atramos protezus, o tuomet, jei reikia atstatyti kur kas daugiau dantų, gali būti skiriamos išimamos dantų plokštelės. Nors tokie dantų protezai kainuoja pigiau nei kitos pasirinkimo galimybės, tačiau išimami protezai yra gana nepatogūs, jie gali judėti kramtant maistą ar valgant, be to, jie neapsaugo žandikaulio nuo nykimo (tose vietose, kuriose trūksta dantų, žandikaulis nebegauna pakankamos apkrovos, todėl palaipsniui tirpsta, ir dėl to gali žemėti sąkandis).

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti dantų protezai gali būti kelių tipų, tad įvertinkite, kuri galimybė galėtų geriausiai pasiteisinti:

  • Dantų tilteliai yra tvirtinami prie greta esančių dantų, kurie yra nušlifuojami. Kaip ir išimami protezai, dantų tilteliai neapsaugo žandikaulio nuo nykimo, be to, tarnauja gana trumpą laiką – maždaug 8-12 metų;
  • Dantų užklotai – tai toks dantų protezavimo būdas, kuri padeda atstatyti nugludusius dantis. Šis dantų protezavimas dažniausiai yra skiriamas tiems pacientams, kurie turi įprotį griežti dantimis, nes užklotai padeda apsaugoti dantis nuo pernelyg greito jų dėvėjimosi;
  • Dantų vainikėliai yra taikomi tada, kai dantys yra taip pažeisti, kad nebėra galimybės jų atstatyti plombuojant, arba tada, kai dirbtinius dantis reikia tvirtinti ant dantų implantų. Jei pacientas yra netekęs vieno, kelių, ar net visų dantų, tokiu atveju prarasti dantys gali būti implantuojami, ir ant jų gali būti tvirtinami dantų vainikėliai, kurie atrodo tikrai natūraliai, ir užtikrina visavertę kramtymo funkciją.

Kiek gali kainuoti dantų protezavimas?

Tai visada priklauso nuo to, koks dantų protezavimo būdas yra pasirenkamas, kiek dantų tenka protezuoti, ir t.t. Kaip jau minėta anksčiau, pigiausiai kainuoja išimami dantų protezai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jie yra gana lengvai pažeidžiami, ir tarnauja tikrai neilgą laiką. Jei domitės dantų protezavimo galimybėmis, galite palyginti skirtingų klinikų nustatytas kainas, o tuomet, kai apsilankysite pasirinktoje klinikoje, bus įvertinama esama dantų būklė, ir numatoma, kiek gali kainuoti dantų protezavimas.

Parengta pagal www.kristoforoklinika.lt medžiagą.