Nuoseklus vertimas: ar žinote viską, kas svarbu?

Atsižvelgiant į tai, kad vertimas raštu yra pats populiariausias Lietuvos žmonių pasirinkimas (vertimų srityje), belieka tik daryti išvadą, kad būtent apie šią paslaugą ir žinoma daugiausiai informacijos. Tuo tarpu kitos vertimo paslaugos, kurios yra mažiau populiarios, kelia kur kas daugiau klausimų. Taigi, šį kartą siūlome sužinoti daugiau apie nuoseklų vertimą. 

Savaime suprantama, svarbiausias dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, tai – nuoseklaus vertimo sąvoka. Kas apskritai yra nuoseklus vertimas? Tai – tokia vertimo rūšis, kuomet pranešantysis bei vertėjas kalba pakaitomis – vienas pasako keletą sakinių, o kitas juos išverčia. Beje, reikėtų akcentuoti, kad daug darbinės patirties sukaupę vertėjai gali iš versti net 8 minučių trukmės tekstą. Vis dėlto, dažniausiai yra pasirenkami mažesni laiko intervalai, nes tai leidžia geriau auditorijai įsisavinti naują informaciją. Taigi, priklausomai nuo renginio trukmės, gali tekti samdyti net 2 ar 3 šios srities specialistus. Na, o, jei siektume atsakyti į klausimą, kokiomis savybėmis pasižymi šis vertimas, tai reikėtų akcentuoti, kad nuoseklaus vertimo metodas turi ir privalumų, ir trūkumų. Taigi, apžvelkime ir juos. 

Kalbant apie šio pasirinkimo privalumus, vertėtų pasakyti, kad šis vertimo metodas turi ypač vertingą pranašumą – nuosekliam vertimui nereikalinga jokia speciali įranga, todėl nepatiriama papildomų išlaidų. Vis dėlto, yra ir trūkumas – šis metodas užima labai daug laiko, tad gali būti, kad renginio trukmė bus net dvigubai ilgesnė, vien dėl šio vertimo metodo. Taigi, belieka tik pridurti, kad, jei jūs planuojate renginį, tačiau vis dar nežinote, ar iš tiesų verta rinktis šį metodą, turėtumėte pasverti ką tik įvardintą pranašumą bei trūkumą. 

Nepaisant šių savybių, reikia akcentuoti dar ir tai, kad nuoseklus vertimas yra iš tiesų populiarus, jį renkasi daugybė žmonių, organizuojančių verslo konferencijas, seminarus ir t.t. Na, o svarbiausia – surasti puikų šios srities specialistą, kuris galėtų užtikrinti aukščiausią teikiamos paslaugos kokybę. Būtent todėl svarbu priminti, kad kuo anksčiau pradėsite šio specialisto paieškas, tuo geriau. Na, o, jei vertėjo paslaugos yra reikalingos nuolat, tokiu atveju verta sudaryti ir bendradarbiavimo sutartį.