Šalyje vis labiau pastebima, kad žmonės stengiasi investuoti asmeninį laiką ir pinigus į individualią sveikatą, tačiau odontologijos paslaugos neretai lieka užmarštyje. Situacija parodo pakankamai sudėtinga situacija šalyje, kuri pasižymi tuo, kad žmonės yra linkę investuoti į savo asmeninį gerovę, tačiau verta pastebėti tai, kad yra aiški finansinė riba, kai žmonės mieliau renkasi alternatyvius pinigų panaudojimo principus. Turinyje sieksime paviršutiniškai apžvelgti bendruosius susidariusių aplinkybių bruožus šalyje ir tuo pačiu pasigilinsime, kodėl gi pasakymas šykštus moka du kartus, kuo puikiausiai tinka šiandienos temai?

  • Kokia yra finansinė riba (suma), kai žmonių odontologijos paslaugos nebedomina?

Pažymėtina, kad odontologijos paslaugos, kaip visuma, turi pakankamai mažą paklausą šalyje, tačiau atitinkami, konkretūs pasiūlymai, kaip tai pavyzdžiui, dantų plombavimas, protinių dantų rovimas ir kt., keliančios kasdienį diskomfortą, yra dažnai siejamos su pirmos svarbos paslaugomis. Kitaip tariant, natūralu, kad žmonės, jausdami atitinkamą skausmą, visuomet bus linkę problemą išspręsti kuo įmanoma greičiau, todėl tokiais atvejais ir finansinė suma neretai neveikia, kaip pagrindinis veiksnys, mat natūraliai savaime skausmas nedings, o ir asmeninėmis priemonėmis ilgalaikėje perspektyvoje problemos pašalinti nepavyks.

Vis dėlto, galėtume pastebėti, kad pačios primityviausios odontologijos paslaugos neretai žmonėms tampa „nebeįdomios“, jeigu būtų galima taip išsireikšti, kai viršija šimto eurų sumą. Nepaisant to, kai kurios, kaip tai tarkime estetinis plombavimas, protezavimas ar kt. pasiūlymai, kurie natūraliai kainuoja daugiau, paslaugoms reikia didesnės kompetencijos ir yra priskiriamos prabangos klasei, neretai žmonės gali sudominti ir didesnėmis kainomis, mat tai iš esmės simbolizuoja gaunamą naudą žmogui.

  • Kodėl gi teigiame, kad šykštus žmogus moka du kartus, net ir turint omenyje odontologijos paslaugas?

Mūsų šalyje pinigai yra vertinami pakankamai konservatyviai, o kalbant apie jų leidimo būdus – dažnas yra linkęs racionaliai persvarstyti, iškelti pagrindinius pliusus ir minusus ir tik tuomet atlikti galutinį sprendimą. Neretai nutinka, kad ir tokiems svarbiems pasiūlymams, kaip tai odontologijos paslaugos, dažnas yra linkęs mokėti kuo įmanoma mažiau, todėl renkasi jaunus specialistus, kuriems nors ir nebūtų galima taikyti taisyklės dėl kompetencijos, ar atidumo, tačiau sudėtingesni atvejai tikrai reikalauja didesnio susitelkimo ir svarbiausia – patirties. Nepaisant to, dažnas taip pat yra linkęs rinktis pigesnes plombavimo priemones, protezus, todėl laikui bėgant jiems reikia investuoti papildomai.

Baigiant straipsnį, norisi pastebėti, kad odontologijos paslaugos tikrai neturėtų būti vienos iš tų, kurioms vertėtų gailėti pinigų. Skaityti plačiau apie odontologiją galite čia: https://www.sveikatosgidas.lt/