Žiemos šaltis plaukams tikrai turi neigiamos įtakos. Lygiai taip pat kaip ir karštais vasaros mėnesiais, taip ir žiemos metu plaukai kenčia, jei jais tinkamai nesirūpinama. Viena iš didžiausių klaidų, kurias daro moterys – tai kepurės nenešiojimas. Tokių būdų šaltis lengvai gali paveikti plaukus, todėl labai greitai pastebimas jų įsielektrinimas ir išsausėjimas. Išlaikyti plaukus sveikus yra labai sunku, nes per kontrastingiausius sezonus būtina naudoti tam tikras priemones, kurios drėkina, maitina ir palaiko sveiką jų žvilgesį.

Padėti plaukams gali šilkas plaukams, kuris jau kelis metus stebina visus grožio specialistus savo poveikiu. Dėl šios priemonės atsirado net ir tam tikrų procedūrų, kurių metu plaukai tepami šia priemone, o jos įsiskverbimas užtikrinamas veikiant plaukus karščiu – plaukų džiovintuvu arba tiesinamosiomis žnyplėmis. Šilkas plaukams nepamainoma priemonė daugelyje salonų, kadangi padeda lengviau suformuoti plaukus bei suteikia jiems žvilgesio. Žiemos sezonu tokia priemonė itin rekomenduojama, nes išsprendžia plaukų elektrinimosi problemą ir juos pamaitina.

Taip pat žiemos metu patartina naudoti ir aliejus. Plaukus puikiai veikia ricinos bei alyvuogių aliejai. Jie padeda sustiprinti plaukus, kad būtų lengviau atlaikyti žiemos orus. Galima maišyti kelis skirtingus aliejus ir juos pašildžius naudoti kaip kaukę nakties metu. Aliejaus kaukių nepatariama laikyti ilgiau nei 24 valandas, kadangi labai greitai gali pradėti kauptis nešvarumai. Taip pat būtina įsitikinti, kad aliejui, kurį planuosite naudoti nesate alergiški. Žinoma, jei plaukams jau yra padaryta nemenka žala, tuomet daug lengviau problemas išspręsti padės šilkas plaukams, kuriame gausu baltymų iš šilko proteino, kuris gali padėti atstatyti pažeistus plaukus. Po šios priemonės naudojimo, plaukai tampa labai glotnūs, lengvai formuojami ir elastingi, tačiau nesusiriebaluoja. Tai puiki apsauga nuo žiemos šalčio ar vasaros kaitros.