plytelesKeraminės plytelės – vienas iš daugelio interjero kūrimo medžiagų pasirinkimų, kuris padeda namus paversti jaukia, patogia ir estetiška kasdieninio gyvenimo aplinka. Šiandieninė rinka siūlo išties platų grindų ar sienų plytelių pasirinkimą, todėl pasiklysti ir susipainioti gana paprasta.

Pradėkime nuo to, kur pirkti keramines plyteles. Daugelis tikriausiai sutiks, jog pigiausia ir patogiausia plyteles pirkti internetu. Jeigu jums aktualu akmens masės plytelės, neslidžios grindų plytelės ar kitokios kategorijos sienų ar grindų plytelės, ieškokite jų virtualiose prekybos vietose. Čia jums bus prieinami visi įmanomi plytelių katalogai ir prekių pristatymas į namus. Jeigu, vos tik įsigijus plyteles, aptiksite, jog jos visiškai nedera prie bendro namų interjero, žinokite – visuomet galėsite grąžinti prekę ar ją pakeisti kito stiliaus, spalvos ar išmatavimų plytelėmis.

Kitas puikus pasirinkimas – didžiausi ir populiariausi interjero medžiagų ir detalių prekybos centrai. Jų mūsų šalyje išties gausu: Ermitažas, Iris, Senukai, Inmare, Depo. Kalbant apie pastarąjį, reikia paminėti, jog Depo sienų plytelės ar grindų plytelės Depo šiomis dienomis yra vienos populairiausių užklausų internetinėje paieškoje. Vėlgi, be virtualios prekybos sunkiai įsivaizduojama net ir pačių gigantiškiausių prekybos vietų veikla. Internetiniai daugelio įmonių puslapiai suteikia galimybę ne tik palyginti kainas, pagauti akcijas bei įvairias nuolaidas, bet ir paskaityti kitų klientų atsiliepimus apie vienokias ar kitokias pirktas plyteles savo namams ar darbo vietai.

Egzistuoja ir kitas mūsų šalies piliečių pamėgtas apsipirkimo būdas – prekių įsigijimas Lenkijoje. Ne išimtis ir keraminės plytelės. Teigti – gerai tai ar blogai, tikriausiai, nevertėtų. Ir šis apsiprekinimo būdas turi savų privalumų ir trūkumų. Norime pabrėžti tik vieną dalyką. Tikriausiai patys puikiai suprantate, jog svečioje šalyje pirktas prekes bus gerokai sudėtingiau grąžinti ar pakeisti. Be abejo,tai atims nemažai laiko ir piniginių lėšų. Tad pirkdami keramines plyteles Lenkijoje, iš anksto labai kruopščiai apgalvokite visus niuansus. Beje, norime paminėti, jog bene pati paklausiausia prekė mūsų tautiečių tarpe perkant šioje šalyje – vonios plytelės Lenkijoje. Mes, tuo tarpu, aptarsime svarbiausius niuansus, jeigu jums aktualu kaip pasirinkti plyteles voniai.

  • Plytelių dizainas. Nors paprastai vonios kambarys bet kokios paskirties statinyje būna visiškai atskira erdvė, jos dizainą derėtų derinti prie bendro namų interjero. Todėl neskubėkite iš karto pirkti jums į akį kritusių plytelių voniai. Gerai apgalvokite ar jos tiks prie bendro namų interjero. Tuomet, nežiūrint, ar pasirinksite akcentinės formos ir spalvos ar rašto plyteles, ar išsirinksite vientisą vonios grindų dangą, šis žinojimas nesunkai padiktuos visą vonios dizainą.

  • Atsakingai derinkite spalvas ir stilių. Paprastai vonios kambariui prireikia dviejų arba trijų skirtingo dizaino plytelių. Tai – grindys, sienos ir akcentinė plytelė. Žinokite – jeigu akcentinę plytelę pasirinkote itin ryškios ar net rėksmingos spalvos, likusias plyteles rinkitės kuklesnės, pastelinės spalvos.

  • Plytelių proporcijos. Šiandien labai populiarios didelio formato grindų plytelės. Jeigu nuspręsite jas įsigyti, atminkite vieną privalumą – tokį gaminį galima supjaustyti į mažesnio formato plyteles. Tuomet jas galėsite panaudoti kitose vonios zonose. Tai puikus būdas išlaikyti spalvos vientisumą.

  • Grindų dangos saugumas. Kadangi vonioje dažnai tenka vaikščioti šlapiomis kojomis, labai svarbu pasirinkti saugias plyteles. Ypač derėtų atkreipti dėmesį į neslidžias keramikines plyteles. Jos būna dviejų rūšių: glazūruotos ir neglazūruotos. Taip pat, gali būti lygiu, grublėtu ar profiliuotu paviršiumi. Kurias pasirinksite, priklauso nuo jūsų poreikių, skonio ir galimybių. Bet kokiu atveju, nevenkite pasitarti su prekybos vietoje dirbančiais specialistais ar internetinių parduotuvių konsultantais. Profesionalus požiūris gali padėti ne tik įsigyti kokybiškas plyteles, bet, neretai, ir sutaupyti.