Spalvos internetinių svetainių kūrime: kokias emocijas jos kelia?

Jei paprašytume žmonių įvardinti, be ko jie neįsivaizduoja savo gyvenimo, ko gero, pirmiausia išgirstume tokius atsakymų variantus, kaip sveikatai, šeima, draugai, materialinės gėrybės, mieli augintiniai ar galimybė keliauti po įvairias šalis. Ir iš tiesų, niekas neabejoja šių elementų svarba, tačiau yra ir dar vienas dalykas, be kurio mūsų gyvenimas būtų neįdomus, pilkas, nuobodus, monotoniškas. Tai – spalvos. Jos supa mus visur: pradedant akių šešėlių paletėmis ir sode augančiomis gėlėmis bei užbaigiant mėgstamiausiu kavos puodeliu ar spintos turinio įvairove. Tačiau negalima pamiršti, kad spalvos yra labai svarbios ir tuo atveju, jei mus domina internetinių svetainių kūrimas. Pasirodo, tam tikros spalvos gali sukelti tam tikras emocijas, tad labai svarbu žinoti, kokių spalvų internetinėje svetainėje turėtų būti daug, o kurių – verčiau iš viso atsisakyti. 

Ryškiai geltona

Dažnas verslas teigia, kad nepriklausomai nuo to, kokį veiklą vykdo, žmonėms nori nešti džiaugsmą; siekia, kad jų teikiamos paslaugos ar gaminami produktai leistų žmonėms jaustis puikiai, džiaugsmingai. Tad, ar nebūtų puiku, jei jūsų verslą reprezentuojanti interneto svetainė vien savo išvaizda skatintų tokią emociją? Pasirodo, šio tikslo galima siekti pasirenkanti ryškiai geltoną spalvą – būtent ji nuteikia žmones ypač džiaugsmingai.

Žalia

Norite, kad jūsų verslu, jo idėjomis ar misijomis būtų žavimasi? Žinoma, tokiu atveju, pirmiausia teks siekti šio rezultato savo darbais – įrodykite žmonėms, kad yra dėl ko žavėtis jūsų įmone. Tačiau, verta pastebėti, kad ir spalvos gali sukelti būtent šią emociją. Taigi, jei norite, kad jūsų įmone būtų žavimasi, internetinėje svetainėje turėtų būti kuo daugiau žalios spalvos.

Prigesinta oranžinė

Norite didelio pelno? Tai pirmiausia turėtumėte gebėti sudominti žmones, kad jie rastų liko ir turėtų noro susipažinti su jūsų siūlomomis paslaugos bei prekėmis. Gera žinia ta, kad šiuo taip pat gali būti naudingos spalvos. Taigi, jei norite sudominti savo internetinės svetainės lankytojus, internetinėje svetainėje turėtų būti kuo daugiau prigesintos oranžinės spalvos. 

Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad internetinių svetainių kūrimas ir spalvos neturi nieko bendra. Iš tiesų šie dalykai yra ypač susiję, tad priimkite teisingus sprendimus. 

subconit.lt